Blog

Bir önceki/sonra ki sayfaya geçiş yapın

iOS 9.3 & 9.3.3 Jailbreak Yapımı (Resimli)

1-) Öncelikle buradaki linke tıklayın ve aşağıda ki resim de gösterilen alanda bulunan butona tıklayın.

Aşama 1

 

2-) Aşağıda ki kırmızı alanda gösterilen yere tıklayıp Jailbreak aracının inmesini bekleyin.

Aşama 2

3-) İndirilen dosyayı bulup sağ tıklayıp "Yönetici Olarak Çalıştır" butonuna basınız.

NOT: Bu uygulamayı kurmadan önce en güncel iTunes sürümüne sahip olduğunuza emin olunuz!

Aşama 3

4-) Uygulamayı çalıştırdak sonra aşağıda ki gibi bir pencerenin açıldığını göreceksiniz. Bu pencere de ise kırmızı alan ile gösterilen butona tıklayınız.

Bazı işletim sistemlerinde genellikle Windows 7 sürümlerinde APPCRASH hatası alınabilmekte. Bu hata ile karşılaşıldığında Windows 8 ya da Windows 10 sürümüne ait başka bir bilgisayar ile işleme devam edebilirsiniz.

Aşama 4

Yükleme işlemi sistem özelliklerinize göre birkaç dakika kadar sürebilir. Yüklenmesini bekleyin..

Aşama 4 Yüklenme Aşaması

5-) Yükleme tamamlandıktan sonra aşağıda ki ekran ile karşılaşacaksınız. Kırmızı dikdörtgen ile gösterilen alanda ki butona basın ve uygulamanın açılmasını bekleyin.

Aşama 5

6-) Uygulama açıldıktan sonra aşağıdakine benzer bir ekran ile karşılaşacaksınız. Eğer iPhone'niz bilgisayarınıza bağlıysa iPhone resimi olan bir ekran ile karşılaşmanız da mümkün smiley

Not: Bu aşamada Ayarlar > iCloud sekmelerini takip edip iPhone'mi Bul seçeneğini kapatın. Aynı zamanda Ayarlar bölümünden TouchID ve Parola sekmesinden "Parolayı Kapat" butonuna basıp mevcut şifrenizi girip parolanızı devre dışı bırakmalısınız.

Aşama 6

7-) Bu aşamada eğer iPhone'nizi bilgisayarınıza bağlamamışsanız şuanda bağlamanız gerekiyor. iPhone'nizi bilgisayara bağladıktan sonra "Bu bilgisayar güvenilsin mi ?" gibi bir uyarı vermesi muhtemel.

Telefonunuzda bu şekilde bir uyarı verdiğinde kırmızı alan ile gösterilen "Güven" butonuna basınız.

 

8-) Aşağıda ki resimde olduğu gibi kırmızı alan ile gösterilen yerdeki butona tıklayınız.

450

9-) Aşağıda ki gibi bir ekran geldiğinde bekliyoruz.

10-) Bir süre sonra güvenlik kodu sorulacak. Sorulduğunda güvenlik kodunu altında ki kutucuğa girip yeşil butona basıyoruz.

11-) Bir süre sonra iCloud bilgilerinizin sorulacağı bir ekran geliyor. Bu esnada "İki Adımlı Doğrulama" seçeneğinin kapalı olması gerektiğini unutmayın.

Not: Bunu nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız buradaki linke tıklayın iCloud bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra "Güvenlik" Sekmesi altından "İki Adımlı Doğrulama" seçeneği bölümünü açıp "Kapat" butonuna basın.

iCloud bilgilerinizi girdikten bir süre sonra aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Bu aşamada iPhone'mizin ekranına bir uygulama gelesiye kadar bekliyoruz. (Bu işlem esnasında girdiğiniz iCloud bilgilerini kullanarak bir geliştirici hesabı oluşturuluyor. Bu aşama Apple ve Pangu uygulama sunucularının yoğunluğuna göre 5dk kadar sürebilir)

Bir süre bekledikten sonra artık işlemin tamamlandığına dair bir yüz görüyoruz. Bu aşamadan sonra birde iPhone'mizin ekranına bakalım.

12-) iPhone'ye döndüğümüzde kırmızı dikdörtgen ile işaretlenmiş yerde PP ile başlayan Pangu'nun bir ikonunu görüyoruz. Bu ikona şimdilik tıklamayın çünkü geliştirici hesabını henüz onaylamadık. Geliştirici hesabını onaylamak için Ayarlar'a ardından Genel sekmesine girip sayfayı aşağı kaydırıyoruz.

 

13-) Yukarıda belirttiğim yolu takip ettikten sonra belirttiğim alanda bulunan "Aygıt Yönetimi" butonuna basıyoruz.

 

14-) Bu ekranda uygulamada verdiğiniz iCloud hesabımızı görüyoruz. Buna tıklıyoruz.

 

15-) Hesabımıza tıkladıktan sonra aşağıda ki gibi bir ekran bizi karşılıyor. Burada "Güven" ile başlayan butona tıklıyoruz.

 

 

16-) Açılan pencere de bizi uyaracaktır. Kırmızı dikdörtgen ile gösterilen "Güven" butonuna tekrar basıyoruz.

Bu aşamalardan sonra iPhone'miz artık Pangu'dan gelen uygulamara güvenmiş oldu. Aşağıdakine benzer bir ekran ile karşı karşıyasınız buradaki işlem tamamlanmış demektir. Artık ana ekran tuşuna basarak PP ile başlayan uygulamamızı çalıştırabiliriz.

 

17-) Uygulamayı çalıştırdığımızda bize bir bildirim göndereceğini söylüyor. Buna kesinlikle izin vermemiz gerekiyor. Bu yüzden resimde olduğu gibi "Tamam" butonuna basınız.

 

18-) Butona bastıktan sonra bir buton beliriyor. Kırmızı alan ile gösterilen yuvarlak ikona tıklıyoruz.

 

19-) 18. aşamada butona bastıktan sonra yuvarlak bir süre sonra dönecektir. Dönüp aşağıdaki görünüme geldiğinde telefonumuzun "güç" tuşuna 1 kez basıp ekranı kilitliyoruz.

 

20-) Ekranı kiltiledikten birkaç saniye sonra bir bildirim gelecek ve ekran otomatik olarak açılacaktır. Bu bildirimin yanında "Yetersiz Depolama Alanı" uyarısıda gelecektir. Bu noktada bu uyarı önemli değil. Kırmızı dikdörtgen ile belirttiğim bildirimi tutarak sağa doğru kaydırın ve uygulamanın açılmasını sağlayın.

 

21-) Artık bu aşamada uygulamanın size ihtiyacı kalmıyor. Bir süre sonra cihaz yeniden başlayacak ve Cydia kurulu olarak gelecektir.

 

Telefonumuz açıldıktan sonra artık bir süredir uzun arayışlarla beklediğimiz ikon Uygulama Menü'müze yerleşmiş oluyor. Artık Cydia ikonuna basabiliriz.

 

Ve "Mutlu Son!" laugh

Cydia Repo'larının güncellenmesi için bir süre bekliyoruz. Ardından Cydia tümü ile bize hizmet etmek için hazır durumda smiley

 

Jailbreak yazımdaki tüm görsel öğeler ve anlatım tarafıma aittir. Kaynak gösterilmediği taktirde başka siteler ve/veya forumlarda gösterilmesi & paylaşılması kesinlikle yasaktır.

Ilk yorumu sen yap!

Eksik kalma, sende yorumu ekle!